Sieradzka Telewizja Regionalna

Maj 05 2015 00:07:27
Ogłoszenia społeczne. 1% dla OPP z Powiatu Sieradzkiego


stat4u
Powrót na początek strony
OBCHODY ROCZNICY KONSTYTUCJI 3 MAJA W SIERADZU
224 lat temu - 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie Konstytucję. Rocznicę jej uchwalenia uczczono w Sieradzu uroczystą Mszą Świętą. Po przejściu ulicami miasta przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się dalszy ciąg uroczystości. Na obchodach zgromadzili się mieszkańcy, delegacje urzędów, służb mundurowych, związków zawodowych i szkół.
MAJÓWKA SLD W SIERADZU
Sojusz Lewicy Demokratycznej w Sieradzu uczcił Święto 1-Maja i jednocześnie rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej piknikiem na skansenie.
INAUGURACJA AKADEMII BAZYLIKA W SIERADZU
Po raz kolejny w sieradzkim klasztorze Sióstr Urszulanek rozbrzmiewały pieśni Cyprina Bazylika. Wybitny sieradzanin został patronem projektu kulturalnego “Akademia Bazylika”. Pomysłodawcy chcą, by pod jej “szyldem” mieszkańcy miasta rozwijali się twórczo. Trzeba mieć dobry pomysł i zgłosić się do Sieradzkiego Centrum Kultury.
25 LAT NIEZWYKŁEGO DUETU
Ryszard Sierociński i Paweł Duraj to niezwykły duet wydawniczy. Sieradz, Wieluń, Łęczyca, zabytki, przyroda i wiele innych tematów zamknęli w książkach. Przez 25 lat wydali ich ponad 150, bo obu panom książki są po prostu niezbędne do życia. O wspólnej pasji opowiadali w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.
AGNIESZKA JARZĘBOWSKA W SIERADZKIEJ BIBLIOTECE
W Miejskiej Bibliotece w Sieradzu z czytelnikami spotykała się Agnieszka Jarzębowska. Sieradzka poetka, fraszkopisarka, nauczycielka i tłumaczka. I choć niewiele osób przyznaje się, że czyta poezję, to wielu wciąż jest ona potrzebna.
ŚPIEWAJĄCY RADNY
Radny powiatu sieradzkiego w niekonwencjonalny sposób "zaprasza" na Błaszkowskie Noce. Radny zaśpiewał dla burmistrza Błaszek....... .
JAK ZOSTAŁEM KOMENDANTEM
Inspektor Krzysztof Woskowski komendant powiatowy policji w sieradzu wkrótce odchodzi na emeryturę. Świetny policjant karierę rozpoczął od funkcji dzielnicowego. Nam opowiedział jak został komendantem.
Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Sieradzka Telewizja Regionalna 816,302 unikalnych wizyt