Sieradzka Telewizja Regionalna

Grudzień 05 2016 05:22:36

stat4u
Powrót na początek strony
NIE OBIEKTYWNIE MARII KUCZRY W SIERADZKIM CIK
„Nie_obiektywnie” to tytuł nowej wystawy w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Składa się na nią 25 prac Marii Kuczary. Krakowska artystka zajmuje się fotografią i grafiką komputerową, tworząc portrety i bajkowe światy.
KONCERT CHARYTATYWNY PTSR SIERADZ 2016
Sieradzki oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zorganizował koncert charytatywny w ramach projekty „Symfonia Serc”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, ale też wycieczki i spotkania integracyjne. Gwiazdą wieczoru był zespół country Teren C.
O KULISACH SERIALU RANCZO W SIERADZKIEJ BIBLIOTECE
Serial „Ranczo” oglądają miliony widzów. Po dziesięciu sezonach produkcja została zakończona, ale zainteresowanie losami bohaterów nie słabnie. Marta Lipecka i Ela Piotrowska postanowiły przybliżyć fanom kulisy powstania i klimat planu filmowego. Tak powstała książka „Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów”. W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu opowiadała o niej Ela Piotrowska.
MALARSTWO WALDEMARA MARSZAŁKA W SIERADZKIM BWA
Człowiek i jego relacje ze światem to temat, który nieustannie zajmuje i inspiruje Waldemara J. Marszałka. Artysta używając różnych technik, próbuje odkryć tajemnicę człowieczeństwa. Obrazy, grafiki i rysunki Waldemara J. Marszałka można oglądać w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych.
SZOROWANIE ŁOKIETKA
„Wyszoruj Łokietka” to akcja Młodzieżowej Rady Miasta Sieradza. Młodzi ludzie postanowili wyczyścić rzeźbę przedstawiającą króla, która stoi na Placu Wojewódzkim. Zapowiadają, że to dopiero początek, ponieważ w tym miejscu jest jeszcze kilka rzeźb. W ten sposób chcą przypomnieć sieradzanom 880-letnią historię miasta i zwrócić ich uwagę na zapomniane nieco dzieła sztuki znajdujące się w przestrzeni miejskiej.
SIERADZKIE MORSY ROZPOCZĘŁY SEZON ZIMOWY
Robi się coraz zimniej, ale nie wszyscy narzekają. Morsy czekają na to niecierpliwie całe lato. Sieradzcy przedstawiciele tego szczególnego gatunku rozpoczęli sezon w zimnej wodzie rzeki Warty..
FORUM KULTURY ŁDK I 35 LAT MDK W SIERADZU
Młodzieżowy Dom Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Sieradzu świętuje 35-lecie działalności. Z tej okazji na scenie sieradzkiego teatru wystąpili byli i obecni wychowankowie placówki. Jubileusz został połączony z trzecim Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego „+/- Kultura” organizowanym przez Łódzki Dom Kultury.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,429,905 unikalnych wizyt