Sieradzka Telewizja Regionalna

Sierpień 28 2015 09:24:35

stat4u
Powrót na początek strony
REMONT DACHU KLASZTORU OJCÓW BERNARDYNÓW W WARCIE
W klasztorze Ojców Bernardynów w Warcie pełną parą idą prace remontowe. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiemu w Łodzi wymieniany jest dach na skrzydłach klasztoru przylegających do kościoła.
V FESTYN BERNARDYŃSKI WARTA 2015
Tłumy wiernych zgromadziły się 15 sierpnia w klasztorze Ojców Bernardynów w Warcie. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to najważniejsze święto maryjne w Polsce, szczególnie uroczyście obchodzone w zakonach franciszkańskich. Po uroczystej mszy i procesji w Warcie odbył się Festyn Bernardyński, z którego dochód przeznaczony jest na remont zabytkowego klasztoru.
WYBORY 2015 KONFERENCJA POSŁA OLEJNICZAKA
Wiadomo, kto będzie “jedynką” w Okręgu 11 na liście Zjednoczonej Lewicy złożonej z SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej i Zielonych. Liderem listy będzie poseł Cezary Olejniczak. Znajdzie się na niej także, choć jeszcze nie wiadomo na którym miejscu, Zbigniew Krasiński, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD i przewodniczący w Powiecie Sieradzkim.
PEJZAŻE WEWNĘTRZNE W SIERADZKIM CIK
Czym jest kobiecość ? To pytanie, na które odpowiedzi szuka młoda artystka Daria Majtka-Kucharska. Obraz jest dla niej sposobem na zapisanie ulotnych emocji, ale też okazją do poznawania samej siebie. Efekty tych poszukiwań można podziwiać dzięki wystawie “Pejzaże wewnętrzne” w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu przy Rynku 18.
ZESPÓŁ ZIEMIA SIERADZKA W RIMINI
Folklor to coś dla ludzi w każdym wieku, także dla młodzieży. Udowodnił to Zespół Ziemia Sieradzka, który reprezentował Polskę na Festiwalu Folklorystycznym w Rimini we Włoszech. Przywieźli stamtąd nie tylko certyfikat i puchar, ale przede wszystkim wspaniałe wrażenia. Mieli także okazję poznać rówieśników z innych krajów zafascynowanych kulturą ludową.
FLAMENCO W MAŁKOWIE
Kobieco i namiętnie było w pałacu w Małkowie. Po raz trzeci zawitał tam Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej “Kolory Polski”. Tym razem z koncertem “Flamenco namiętnie”. Zespół Corazón Flamenco wykorzystując śpiew i taniec zabrał melomanów w podróż po ludzkich namiętnościach.
REMONT KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA W SIERADZU
Jeden z najcenniejszch sieradzkich zabytków – XIII-wieczny klasztor podominikański i kościół pod wezwaniem świętego Stanisława powoli odzyskuje dawny blask. Trwa kolejny etap prac remontowych. Dzięki pieniądzom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Sieradza odnawiane są elewacje zabytkowych budowli.


Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Sieradzka Telewizja Regionalna 925,537 unikalnych wizyt