Sieradzka Telewizja Regionalna

Listopad 25 2015 01:08:22

stat4u
ZAPROSZENIE
Powrót na początek strony
UROCZYSTY POGRZEB STRZELCA TEOFILA JURKA cz 2
Ekshumowane 17 października na polu w Mnichowie k/ Sieradza szczątki ostatniego żołnierza walk nad Wartą, strzelca Teofila Jurka pochowano 21 listopada 2015 r. w zbiorowej mogile żołnierzy 31. pułku Strzelców Kaniowskich na cmentarzu w Sieradzu Męce. Obchody odbyły się z pełnym ceremoniałem wojskowym. W uroczystości wzięła udział odnaleziona rodzina żołnierza, władze rządowe i samorządowe, ale także przedstawiciele stowarzyszeń historycznych, instytucji i grup rekonstrukcyjnych.(część 2).
UROCZYSTY POGRZEB STRZELCA TEOFILA JURKA cz 1
Ekshumowane 17 października na polu w Mnichowie k/ Sieradza szczątki ostatniego żołnierza walk nad Wartą, strzelca Teofila Jurka pochowano 21 listopada 2015 r. w zbiorowej mogile żołnierzy 31. pułku Strzelców Kaniowskich na cmentarzu w Sieradzu Męce. Obchody odbyły się z pełnym ceremoniałem wojskowym. W uroczystości wzięła udział odnaleziona rodzina żołnierza, władze rządowe i samorządowe, ale także przedstawiciele stowarzyszeń historycznych, instytucji i grup rekonstrukcyjnych. (część 1)
POEZJA ks JANA TWARDOWSKIEGO W SIERADZKIEJ BIBLIOTECE
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbył się wieczór poświęcony poezji księdza Jana Twardowskiego. W setną rocznicę urodzin kapłana jego wiersze prezentowali uczniowie sieradzkich szkół – Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Księdza Twardowskiego wspominał jego wielotetni przyjaciel, historyk literatury Waldemar Smaszcz.
NOWY SEKRETARZ MIASTA SIERADZA
Prezydent Sieradza Paweł Osiewała przedstawił nowego sekretarza miasta. Stanowisko to objął Jarosław Trojanowski.
DOKTOR PETER SCHMIDT O ZESPOLE ASPERGERA W SIERADZKIM WODN
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu zorganizował konferencję poświęconą pracy z dziećmi autystycznymi, a w szczególności cierpiącymi na Zespół Aspergera. Wykład wygłosił doktor Peter Schmidt, który opowiadał jak odbiera życie autystyk. U niego zdiagnozowano Zespół Aspergera, gdy miał 40 lat.
XXIV FESTIWAL PRZEBÓJ MAMY I TATY SIERADZ 2015 część 1
Wyróżnieni i nagrodzeni. XXIV Festiwal PRZEBÓJ MAMY I TATY. SIERADZ - 2015.
XXIV FESTIWAL PRZEBÓJ MAMY I TATY SIERADZ 2015 część 2
Wyróżnieni i nagrodzeni. XXIV Festiwal PRZEBÓJ MAMY I TATY. SIERADZ - 2015.


Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,021,696 unikalnych wizyt