Sieradzka Telewizja Regionalna

Sierpień 03 2015 12:36:28

stat4u
Powrót na początek strony
71 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
1 sierpnia 2015 r. punktualnie o godzinie 17 sieradzanie uczcili 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Gościem honorowym uroczystości przy pomniku „Warszawie – miastu niepokonanemu” była pani Halina Kolińska pseudonim ŚREDZKA – łączniczka w Powstaniu.
REMONT REMIZY SIERADZKIEJ OSP
Ruszył remont zabytkowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu. Druhowie długo na to czekali, ale wciąż brakowało pieniędzy. Tym razem udało im się pozyskać dofinansowanie z budżetu miasta na remont zabytków.
RUSZYŁA BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY SP 8
Po 7 latach starań Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 8 w Sieradzu doczekała się budowy Sali gimnastycznej. Na początku wakacji rozstrzygnięty został przetarg. Wygrała go sieradzka firma, która zaproponowała cenę niższą o milion złotych od szacowanej pierwotnie – 2,5 miliona. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły.
ŚWIĘTO POLICJI SIERADZ 2015
Sieradzcy policjanci obchodzili Święto Policji raczej skromnie, bo jak mówią – to zwykły dzień służby. Podczas uroczystości były podziękowania i życzenia. Były również odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
POST MORTEM PAWŁA BAŚNIKA
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu zaprasza na drugą wystawę młodego artysty Pawła Baśnika. Tym razem można oglądać obrazy olejne z cyklu „POST MORTEM”. To dialog z pamięcią pokoleń, ale też odniesienie do roli sztuki w zachowaniu pamięci o ludziach, których już nie ma.
CHAPEAU BAS W SIERADZKIM MUZEUM
Co się nosiło na głowie w XIX, a co w XX wieku ? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Na wystawie „Chapeau bas. Kapelusze damskie 1880 – 1960” prezentowane są nakrycia głowy z kolekcji Adama Leja. Są wśród eksponatów prace największych sław modniarstwa – Caroline Reboux, Suzanne Talbot, Georgette Gaber, Madame Agnes, Suzy et Paulette, ale również słynnych projektantów francuskiego saute couture – Elsy Schiaparelli, Christiana Diora, Cristobala Balenciagi, Pierre`a Balmain, czy Pierre`a Cardin.
DAJ WŁOS W SALONIE TRIJO
25 centymetrów włosów to niewiele – mówi Martyna Kamińska. Pozwoliła sobie obciąć piękne blond włosy, by przekazać je na rzecz kobiet chorych na raka. Włączyła się tym samym do ogólnopolskiej akcji „DAJ WŁOS”, w której uczestniczy sieradzki salon fryzjerski „TRIJO”. Niezwykłe w tej historii jest to, że Martyna ma dopiero 13 lat i sama poprosiła rodziców o zgodę na oddanie włosów.


Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Sieradzka Telewizja Regionalna 910,250 unikalnych wizyt