Sieradzka Telewizja Regionalna

Kwiecień 01 2015 15:07:07
Ogłoszenia społeczne. 1% dla OPP z Powiatu Sieradzkiego


stat4u
MAGICZNA ANNA MARIA JOPEK W SIERADZU
Magiczny koncert – niezwykłe przeżycie muzyczne zawdzięcza sieradzka publiczność wspaniałej artystce. Na scenie sieradzkiego teatru wystąpiła Anna Maria Jopek, a towarzyszyli jej multi instrumentalista, aranżer Krzysztof Herdzin i basista Robert Kubiszyn. Publiczność zgotowała im owacje na stojąco.
CISZA NA PIĘTRZE
Cisza w Galerii na Piętrze sieradzkiego Biura Wystaw Artystycznych. Wybitny artysta Aleksy Nowak prezentuje efekty poszukiwania sposobu na zapisanie ciszy. Tą wystawą wraca do ukochanej grafiki, ale temat skłonił artystę do posłużenia się techniką tłoczenia papieru. Wrażenie jest takie, że ciszę można nie tylko zobaczyć, ale nawet dotknąć.
WIELKANOC 2015 W SIERADZKIM STAROSTWIE
Żurki, kiełbasy, szynki, jajka, baby, mazurki i wiele innych pyszności musi znaleźć się na Wielkanocnym stole. Jak te dania przyrządzano i przyrządza się dziś na wsi można było przekonać się w Starostwie Powiatowym w Sieradzu. Tradycyjnie przed Świętami zorganizowano tam pokaz stołów wielkanocnych.
NOWY RADNY MIASTA SIERADZA ZAPRZYSIĘŻONY
21 radnych zasiada w Radzie Miasta Sieradza. Po wyborach uzupełniających zaprzysiężony został Paweł Armanowski. Radny wzmocnił klub Prawa i Sprawiedliwości, a tym samym rządzącą koalicję SMS – PiS. Ugrupowanie prezydenta Pawła Osiewały ma w tej chwili bezwzględną większość, czyli 18 radnych.
BOCIANY W MAŁKOWIE ZWIASTUJĄ WIOSNĘ
Teraz już nie ma wątpliwości – wiosna przyszła, a może raczej przyleciała. W Małkowie są już pierwsze bociany. Co ważniejsze, wróciły nie tylko samce, które pierwsze przylatują z Afryki. W gnieździe w pobliżu Małkowskiego pałacu jest także samica.
WIOSNA PATRIOTÓW PIKNIK W OKRĘGLICY
Wiosna Patriotów to nazwa pikniku patriotyczno – militarnego zorganizowanego przez firmę Atos. Na strzelnicę w Okręglicy pod Sieradzem zjechali miłośnicy historii, wojskowości i broni. Były nowoczesne sprzęty i zabytkowe pojazdy. Były wybuch, napady i strzelanie.
NEDZIELA PALMOWA U BERNARDYNÓW W WARCIE
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele Katolickim. Obchodzona jest na pamiątkę dnia, kiedy Jezus wjechał na osiołku do Jerozolimy. Witał Go tłum, który słał Mu pod nogi liście palmowe. Dziś wierni przynoszą do kościołów często bardzo ozdobne palemki zazwyczaj z gałązek wierzby. W Warcie Ojcowie Bernardyni zaprosili wiernych do udziału w inscenizacji wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Po wspólnej modlitwie i święceniu palm, przeszli ulicami Warty do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Reklama

Sieradzka Telewizja Regionalna 786,864 unikalnych wizyt