Sieradzka Telewizja Regionalna

Styczeń 16 2017 16:05:53

stat4u
Powrót na początek strony
XIV SIERADZKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE sieradzkatv
Rysunek, grafika, malarstwo, ceramika, rzeźba i meble unikatowe składają się na XIV Sieradzkie Prezentacje Artystyczne. 31 twórców związanych z Sieradzem pokazuje najnowsze prace w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych.
25 FINAŁ WOŚP W SIERADZU sieradzkatv
15 stycznia Sieradz zagra w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główny sztab będzie się mieścił w Gimnazjum nr 2. Koncerty i aukcje odbywać się będą w Klubie PROROCK. Licytacje będą też na antenie Naszego Radia. W orkiestrowe granie włączy się też Stowarzyszenie Motocyklowe SIERADZANIE. Urząd Miasta sfinansuje światełko do nieba. Na ulicach miasta kwestować będzie 120 wolontariuszy.
SIERADZKI WOLONTARIUSZ ROKU 2016 sieradzkatv
Wolontariusze nie pracują dla nagród, a przecież bez nich wielu ludziom byłoby w życiu trudno i smutno. Dlatego Prezydent Miasta Sieradza co roku wyróżnia tych, którzy bezinteresownie pracują na rzecz innych. 14 osób otrzymało tytuł „Sieradzki Wolontariusz roku 2016”. Władysław Keler prezes Stowarzyszenia Abstynentów „Przystań” odebrał tytuł „Honorowy Wolontariusz”. Tytuł „Miejsca przyjaznego wolontariuszom” otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
W SIERADZU AFRYKA WEDŁUG MARCINA KYDRYŃSKIEGO
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu gościł Marcin Kydryński. Promował swoją najnowszą książkę „Biel. Notatki z Afryki”. Ta niezwykła książka jest zapisem podróży po Afryce, ale też w głąb siebie. Autor snuje rozważania nad istotą człowieczeństwa, przemijaniem i kruchością życia. Książka to także album fotograficzny – zdjęcia są próbą uchwycenia wszystkich odcieni Afryki.
KALENDARZ SOSW NA 2017 ROK sieradzkatv
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Sieradzu odbyła się promocja kalendarza na rok 2017. Nie jest to jednak zwyczajny kalendarz, jego zadaniem jest nie tylko podawanie dat, a przede wszystkim łamanie stereotypów. To wydawnictwo ma zmieniać wizerunek dziecka niepełnosprawnego. W tym roku jego bohaterami są dzieci uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.
18 AUKCJA PRAC PODOPIECZNYCH WTZ 2016 sieradzkatv
Ponad cztery tysiące złotych przyniosła tradycyjna grudniowa aukcja prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu. Już po raz osiemnasty tłumnie przybyli goście licytowali prace wykonane przez osoby niepełnosprawne.
SIERADZKI KLUB MORSÓW POŻEGNAŁ 2016 ROK sieradzkatv
Sieradzki Klub Morsów szybko się rozrasta. Aż siedemnaście osób pożegnało 2016 i powitało 2017 rok w zimnym nurcie rzeki Warty.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,476,485 unikalnych wizyt