Sieradzka Telewizja Regionalna

Styczeń 30 2015 07:18:00
Ogłoszenia społeczne
stat4u
KANDYDAT PiS NA PREZYDENTA RP W SIERADZU
Andrzej Duda kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski odwiedził Sieradz. To element kampanii wyborczej. Dlatego Andrzej Duda komentował ostatnie wydarzenia i działania obecnego prezydenta. Mówił też o problemach przeciętnych Polaków mieszkających w mniejszych miejscowościach.
O GAŁCZYŃSKIM Z KASSEM W SIERADZKIEJ BIBLIOTECE
Gałczyński wielkim poetą jest - mówi z przekonaniem Wojciech Kass, dyrektor Muzeum Gałczyńskiego w Praniu. Sam poeta, opublikował 9 tomików. W 110 rocznicę urodzin autora "Zaczarowanej dorożki" odwiedził Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu. Opowiadał o pisaniu i paleniu wierszy w leśniczówce tak mocno związanej z genialnym poetą; o zdobywaniu przestrzeni dla własnej twórczości, ale przede wszystkim o odkrywaniu i poznawaniu Gałczyńskiego.
WSPOMNIENIA O ZIEMOWICIE SKIBIŃSKIM
Gdyby żył, 16 stycznia br. obchodziłby 70 urodziny. Niestety Ziemowit Skibiński odszedł. W powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu poetę, krytyka literackiego, wykładowcę, ale też po prostu męża i ojca wspominali bliscy i przyjaciele.
SKODA W PRZYDROŻNYM ROWIE
Dziś – 27.01.2015 r na łuku drogi wojewódzkiej nr 479 we wsi Czartki kierujący samochodem osobowym marki Skoda wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby podróżujące samochodem karetka pogotowia przewiozła do sieradzkiego szpitala. Przypuszczalną przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych ale również fatalny stan opon na tyle samochodu.
STUDNIÓWKA UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO STO W SIERADZU
Po życzeniach, staropolskim polonezem rozpoczęła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu.
WZGÓRZE ZAMKOWE W SIERADZU BĘDZIE MIAŁO DUCHA, CZY RACZEJ UPIORY
Duch, czy może raczej upiory zamieszkają na Wzgórzu Zamkowym w Sieradzu ? To miejsce, skąd miasto wzięło swój początek jest właśnie rewitalizowane. Jednak projekt, który ma łączyć nowoczesność z historią wzbudza wiele kontrowersji. Nowoczesne są zbyt wąskie alejki i skrzynki energetyczne, a historię reprezentują niemieckie bunkry. To oburza miłośników historii, bo pod ziemią pozostanie największy skarb Sieradza - jedyna w Polsce ceglana rotunda z XIII wieku.
BAL KARNAWAŁOWY U KRÓLA MACIUSIA
Karnawał to czas na wspaniałą zabawę. Taka właśnie była na balu u Króla Maciusia. Bawili się na nim podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Dary Losu". Mimo, że są niepełnosprawni, chcą żyć tak jak ich zdrowi rówieśnicy.
Pogoda Sieradz
Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Reklama

Sieradzka Telewizja Regionalna 738,218 unikalnych wizyt