Sieradzka Telewizja Regionalna

Lipiec 28 2016 22:13:15

stat4u
Powrót na początek strony
ADAM SZULC BARBER TEAM POKAZ
ADAM SZULC BARBER TEAM dał pokaz stylizacji fryzur, bród i wąsów podczas Sieradz Open Hair Festival 2016.
I SIERADZKI PIKNIK MOTOCYKLOWY 2016 sieradzkatv
Tylu motocykli jeszcze w Sieradzu nie było. Niemal sześćset maszyn przejechało ulicami miasta podczas I Pikniku Motocyklowego. Impreza odbywała się pod hasłem „Motocykliści dzieciom”, ponieważ cały dochód z imprezy przeznaczony był właśnie dla najmłodszych. Zebrane pieniądze trafią do domów dziecka i na leczenie chorej na białaczkę 5-letniej Marysi.
CIERPLIKOWSKI DUNIKOWSKI PRZYJACIELE sieradzkatv
W Muzeum Okręgowym w Sieradzu do 4 września można zwiedzać wyjątkową wystawę „Cierplikowski / Dunikowski. Przyjaciele”. Prezentowane są na niej prace Dunikowskiego, które powstały dla Cierplikowskiego, a które ten ostatni po śmierci rzeźbiarza przekazał do Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w warszawskiej Królikarni. Wystawa to świadectwo wyjątkowej przyjaźni wybitnych artystów, uzupełniona rzadko pokazywanymi pracami Sary Lipskiej, dzięki której prawdopodobnie się poznali..
SIOSTRY URSZULANKI REMONTUJĄ KOŚCIÓŁ sieradzkatv
W kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika trwa remont. To kolejny etap ratowania XIII-wiecznego podominikańskiego klasztoru. Siostry Urszulanki kontynuują dzieło swojej założycielki świętej Urszuli Ledóchowskiej, która w latach 20-tych XX wieku uratowała przed całkowitą ruiną jeden z najcenniejszych sieradzkich zabytków.
ŚWIĘTO POLICJI 2016 W SIERADZU sieradzkatv
Sieradzcy policjanci obchodzili 97. rocznicę powołania Policji Państwowej .Były odznaczenia, awanse i podziękowania za trud codziennej służby. W uroczystościach uczestniczył pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
RATOWANIE KOTKA sieradzkatv
Straż Miejska w Sieradzu otrzymała wezwanie do kota uwięzionego w studzience kanalizacji deszczowej. Po przybyciu na miejsce usłyszeli miałczące zwierzę i wezwali straż pożarną. Po sprawdzeniu kamerą wziernikową jeden ze strażaków został opuszczony do studzienki i wyciągnął przemoczonego kociaka. Maleńki kot był przestraszony, ale cały i zdrowy. Straż Miejska odwiozła go do schroniska w Czartkach.
DRUGA SQRA ULI DZWONIK sieradzkatv
„DRUGA SQRA” Uli Dzwonik to najnowsza wystawa w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych. Prace zduńskowolskiej artystki zaskakują i niepokoją. Zmuszają widza do spojrzenia na siebie, swoją codzienność bez upiększeń. Ula Dzwonik obnaża człowieka w jego samotności i wyalienowaniu ze społeczeństwa.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,298,010 unikalnych wizyt