Sieradzka Telewizja Regionalna

Wrzesień 30 2016 06:53:22

stat4u
Powrót na początek strony
POMNIK PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SIERADZU
24 wrzesnia w Sieradzu odslonięto pomnik "Pamięci Żołnierzy Wykletych Ziemi Sieradzkiej".
NAJZDOLNIEJSI Z NAGRODAMI PREZYDENTA SIERADZA
W Sieradzkim Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży. Nagrody oraz listy gratulacyjne wręczyli Paweł Osiewała Prezydent Miasta Sieradza i Mirosław Antoni Owczarek przewodniczący Rady Miasta Sieradza.
DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ W SIERADZU WYSTAWA KULTURA JAPONII
Otwarciem wystawy „Kultura Japonii” rozpoczęły się w Sieradzu Dni Kultury Japońskiej. Przez najbliższy tydzień będą odbywały się prelekcje i pokazy filmów. Będzie się można nauczyć japońskiej kaligrafii, sztuki origami i tradycyjnego malarstwa. Tydzień japoński zakończy koncert tradycyjnej muzyki z kraju „kwitnącej wiśni” w Sieradzkim teatrze. Spotkania z kulturą Japonii przygotował Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai z okazji jubileuszy XXV-lecia działalności.
O MARII ZARĘBIŃSKIEJ W SIERADZKIEJ BIBLIOTECE
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprosiła na spotkanie z Marią Broniewską-Pijanowską. Aktorka nie opowiadała jednak o sobie. Promowała książkę poświęconą matce, również aktorce – Marii Zarębińskiej. Publikacja jest próbą wydobycia niezwykłej kobiety z cienia jej męża, wielkiego poety Władysława Broniewskiego.
DZIEŃ SYBIRAKA W SIERADZU 2016
Dzień Sybiraka w Sieradzu. 77 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Sieradz 2016.
DWIE WYSTAWY W SIERADZKIM BWA
Nieczęsto zdarza się, by prace różnych artystów dopełniały się w sposób doskonały. Kiedy się jednak zdarzy, efekt jest niezwykły jak w przypadku „Konstrukcji wewnętrznych” Andrzeja Brzegowego i „Możliwego z niemożliwego” Adama Gugały. Te dwie wystawy prezentowane w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych łączy poszukiwanie tajemnicy tkwiącej wewnątrz człowieka, owocu, czy pnia drzewa.
ENERGETYCZNY TORNISTER W SIERADZU sieradzkatv
70-cioro dzieci z Sieradza otrzymało wyprawki szkolne w ramach akcji „Energetyczny tornister”. W ten sposób spółka PGR Dystrybucja Oddział Łódź-Teren wspiera najmłodszych mieszkańców regionu. Łącznie tornistry wyposażone między innymi w zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki i kredki trafią do 2700 tegorocznych pierwszoklasistów.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,360,986 unikalnych wizyt