Sieradzka Telewizja Regionalna

Październik 26 2016 04:14:18

stat4u
Powrót na początek strony
FESTIWAL MUZYKA W DAWNYM SIERADZU 2016
Dzieła wielkich kompozytorów w wykonaniu wybitnych artystów to najkrótsza definicja organizowanego od trzydziestu czterech lat Festiwalu „Muzyka w dawnym Sieradzu”. Tak było również i w tym roku za sprawą koncertów Giampaolo Di Rosa, Alicji Węgorzewskiej, Roberta Grudnia, Floriana Alexandru Zorna i Romualda Erenca.
DOMINIKA WOJNOWICZ NA FESTIWALU MUZYKA W DAWNYM SIERADZU 2016
W trzecim dniu Festiwalu Muzyka w Dawnym Sieradzu – 16 października 2016 r w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu wystąpili: Florian Alexandru Zorn – perkusja; Romuald Erenc – gitara. W jednym z utworów muzykom towarzyszyła uczennica w klasie gitary w PSM I st. - Dominika Wojnowicz.
21 MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHINKAI SIERADZ 2016
9 medali zdobyli zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. Na macie stanęło prawie 250 karateków z Polski, Czech, Irlandii i Rosji. Turniej uświetnił pokaz Kyudo w wykonaniu sensei Masakatsu Yoshida.
DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ W SIERADZU 2016
Nauka kaligrafii, prelekcje, pokazy filmów, wystawy i koncerty wypełniły Dni Kultury Japońskiej. Spotkanie z tradycjami „Kraju kwitnącej wiśni” odbyło się po raz pierwszy. Zorganizował je Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai z okazji jubileuszu 25-lecia powstania.
70 URODZINY SIERADZKIEJ BIBLIOTEKI
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu świętuje jubileusz 70-lecia. Z tej okazji ukazała się książka „ Łączy nas miłość do książek”, którą współtworzyli bibliotekarze i czytelnicy. Obchodom jubileuszu towarzyszyła wystawa książki artystycznej „Zastosowania” autorstwa Macieja Jabłońskiego. Były życzenia i prezenty. Nie zabrakło urodzinowego tortu. Gości było tak wielu, że wszyscy nie zmieściliby się w największej sali, dlatego świętowanie podzielono na dwie części.
26 SESJA RADY POWIATU SIERADZKIEGO
Po raz 26 w tej kadencji obradowała Rad Powiatu Sieradzkiego. Sesję zdominował temat przebudowy i remontów dróg. Radni głosowali też w sprawie przyznania tytułu „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej” orkiestrze dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźniu i pośmiertnie staroście Dariuszowi Olejnikowi.
KLUBOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH SIERADZ 2016
Ponad dwieście psów zaprezentowało się na Klubowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Rudzie pod Sieradzem zorganizowanej przez Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki. Podczas wystawy uhonorowano Pawła Świniarskiego i Józefa Kaftana, którzy 15 lat temu założyli Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki. Swój jubileusz obchodził również Paweł Świniarski od 40 lat prowadzący hodowlę UNION.


Pogoda Sieradz
Dariusz Kosmalski

Warsztat dyplomowy

40 lat BWa Sieradz

Sieradzka Telewizja Regionalna 1,391,480 unikalnych wizyt